wanny kamienne

lux4home - umywalki - otoczaki

Lux4home Prestige >

Umywalki ze skamieniałego drewna

Umywalki ze skamieniałego drewna

Umywalki ze skamieniałego drewna - ang petrified wood. To nazwa nadana specjalnemu rodzajowi skamieniałej roślinności - drzew, zachowując pierwotną strukturę tkanki macierzystej rośliny. W przeciwieństwie do innych rodzajów skamieniałości, skamieniałe drewno jest trójwymiarową reprezentacją oryginalnego materiału organicznego.
Skamieniałe drewno to skamielina, w której pozostałości organiczne zostały zastąpione minerałami w powolnym procesie zastępowania kamieniami. Skamieniałe drewno jest efektem końcowym długotrwałego przeistaczania się rośliny w kamień pod wpływem braku tlenu i np. przysypania pyłem wulkanicznym.

Lux4home™ produkuje umywalki z skamieniałego drewna. Ich proces produkcji jest podobny do umywalek z kamienia polnego - mianowicie część zewnętrzna umywalki nie jest modyfikowana i pozostaje oryginalna. Skamieniałe drewno krojone jest niejako na plastry i drążona jest jedynie część użytkowa umywalki. Umywalki ze skamieniałego drewna, identycznie jak z kamienia polnego zawsze mają niepowtarzalne kształty, kolory, rozmiary - a znalezienie dwóch identycznych umywalek jest niemożliwe. Skamieniałe drewno pozwala nam produkować dwa rodzaje umywalek - umywalki nablatowe o wysokości od 15 do 20 cm oraz umywalki stojące ze skamieniałego drewna, których wysokość to ok 90 cm a średnica od 50 do 80 cm.

Umywalka ze skamieniałego drewna bardzo dobrze komponuje się z takimi materiałami jak drewno, granity. Wybierana jest przez projektantów także do takich wnętrz jak gospody, restauracje czy łazienki nawiązujące do industrialnego lub naturalnego środowiska.