wanny kamienne

lux4home - umywalki - otoczaki

Lux4home Prestige >

Gdzie kupić umywalkę z kamienia

Gdzie kupić umywalkę z kamienia

Gdzie kupić umywalkę z kamienia. Umywalki ceramiczne znane są wszystkim, tak drugie co do popularności, które podbijają nasze serca - już mniej. Umywalki kamienne, bo o nich mowa są wyjątkowo zróżnicowane ze względu na rodzaj kamienia, kolory, kształty, rozmiary czy sposób ich użytkowania a na polskim rynku pojawia się coraz więcej opcji ich zakupu. Decydując się na ich zakup warto zdobyć odrobinę wiedzy, by umywalka jaką kupimy nie okazała się problemem, lecz trwałym wyposażeniem naszej łazienki.


I. Metody na najtańsze "umywalki z kamienia".

Jest kilka metod stosowanych przez importerów i producentów umywalek aby doprowadzić cenę do minimum jakiego oczekuje czasami klient detaliczny. Oto najbardziej popularne:

1. Sprowadzanie ich jako - kamienne misy (np. na owoce) a nie umywalki i nawiercanie otworu odpływowego w Polsce. Ponieważ jest to robione zazwyczaj ręcznie, otwory powstają nie zawsze na środku wydrążenia lub są wywiercone krzywo lub otwór odpływowy nie jest wypolerowany.
Efekt - woda nie spływa i zalegają mini kałuże przed korkiem odpływowym, nie da się zamontować odpływu lub przez niewypolerowaną część kamień chłonie wodę a umywalka potrafi zwiększyć swój ciężar nawet dwukrotnie. Importer oszczędza na cle, atestach, etc.


 

2. Lakierowanie/woskowanie zamiast polerowania. Obróbka kamienia jest trudna i czasochłonna. Zatem można zaoszczędzić czas i środki i zamiast polerować powierzchnię użytkową umywalki - polakierować ją bezbarwnym lakierem lub woskować. Uzyskany efekt dla osoby która na co dzień się tym nie zajmuje podczas zakupu jest niezauważalny. Jednak po ok roku wosk jest wypłukany a jeśli jest to lakier to pęka on i odchodzi płatami, pozostawiając szorstką powierzchnię - nienadającą się do użytkowania jako umywalka.

3. Barwienie/malowanie umywalek. Najczęściej spotykana metoda w czarnych lub ciemnych umywalkach. Nasączane są one barwnikiem który spłukuje się podczas mycia czy użytkowania umywalek odsłaniając swoją prawdziwą strukturę jaśniejszego kamienia lub tańszego betonu. Jest to bardzo częsta metoda dla umywalek, które są podróbką umywalek z ciemnego marmuru, andesitu lub granitu. Łatwo to zweryfikować wystarczy wziąć np zmywacz do paznokci i potrzeć umywalkę chusteczką lub szmatką nasączoną w nim.


 

4. Szpachlowanie. To specjalność niektórych importerów. Skupowane są umywalki gat II z ubytkami lub ubiciami w ich powierzchni. Ubytki wypełniane są masą szpachlowa lub klejem, który na pewno wcześniej czy później odpadnie.


 

5. Umywalki z zaprawy betonowo klejowej barwionej farbą. Wyglądają jak kamienne a nimi nie są.


 

Inne przypadki z jakimi borykali się klienci, którzy zaufali okazyjnej cenie i niewyspecjalizowanej firmie to: niewypoziomowana podstawa umywalki i brak możliwości spływania wody, umywalki z zaprawy betonowo klejowej z domieszką farby a nie z kamienia, umywalki które pękały bo miały zbyt cienkie ścianki, umywalki które kruszyły się - odlatywały z nich kawałki żwiru - piasku (dotyczyło to nawet umywalek z jednego z marketów budowlanych), umywalki które przesiąkały i przeciekały, umywalki które tak chłonęły wodę że zwiększały swoją masę kilkukrotnie.
II. Jak wybierać umywalkę z kamienia?

1. Nie słowo i zapewnienie sprzedawcy a dokument. Jeśli umywalki posiadają atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny) czyli mają dokument potwierdzający, że są bezpieczne w kontakcie żywnością i skórą - oznacza między innymi, że umywalki nie są niczym nasączane, malowane, szpachlowane czy lakierowane. Do tego świadectwo CE.

2. Gwarancja. Jeśli sprzedawca nie ma nic do ukrycia do gwarancja powinna wynosić nawet 5 lat, bo co się może stać z kamieniem naturalnym?

3. Specjalizacja sprzedawcy. Czasami umywalki brane są jako dodatek - sprzedawca powinien się w tym specjalizować, posiadać wybór i stałą kolekcję, a nie kilka przypadkowo przywiezionych produktów.

4. Cena powinna czasami być lampką ostrzegawczą. Większość umywalek z kamienia produkowanych jest w Azji. Czy umywalka wykonana z monolitu, z trudnego w obróbce kamienia, wypolerowana, dostarczona do Polski, z ceną w której zawarte jest wynagrodzenie dla wykonawcy transport, cło, podatki, magazynowanie faktycznie powinna być na poziomie ceny bardzo taniej umywalki ceramicznej? Brać pod uwagę należy także pewność źródła u którego zaopatrują się importerzy oraz warunki pracy dla ludzi, którzy pracują przy produkcji takich umywalek.

5. Zweryfikować czy sprzedawca posiada umywalkę jaką chcemy kupić w stałej sprzedaży/kolekcji czy jest ona jakimś towarem przywiezionym przy okazji. Jeśli jest to stała kolekcja/katalog mamy pewność że zawsze możemy szybko ją wymienić w razie nieprawidłowości na ten sam model.

6. Profesjonalny sprzedawca powinien zapewniać także środki do pielęgnacji kamienia naturalnego - umywalek z kamienia.


 ⚠️Poradnik powstał ze względu na coraz częściej pojawiające się na polskim rynku problemy klientów innych firm (czasami już nawet nieistniejących), którzy zakupili umywalkę z kamienia i zdezorientowani dzwonią do nas już po fakcie z prośbą o poradę, pomoc, pomysł co zrobić. Niestety w wielu przypadkach są to zmarnowane pieniądze i zachodzi konieczność wymiany umywalki.Lux4home™ dostarcza na europejski rynek umywalki z kamienia naturalnego:
z atestem Państwowego Zakładu Higieny PZH HK/W/0825/01/2012, bo kamień użyty do produkcji umywalek nie jest barwiony, malowany, lakierowany lub szpachlowany. Są bezpieczne dla żywności i skóry
umywalki spełniają normy CE - EN 14688:2006,
 umywalki z opcją do 5 lat gwarancji
 umywalki z kamienia Lux4home™ zostały nagrodzone przez Klientów nagrodami, m.in. Laur Konsumenta 2012, Laur Konsumenta 2014 i Grand Prix 2014.

 

Na stronie Lux4home.com można przekonać się, że jesteśmy ich producentem.